12.04.2014 5000

Майстерність прийняття рішень – основа менеджменту

Практично будь-який аспект діяльності менеджера пов’язаний із прийняттям рішень і менеджерів дуже часто називають особами, що приймають рішення. По суті, не буде помилкою сказати, що термін прийняття рішень є синонімом слова управління. Тому у процесі підготовки майбутніх фахівців з менеджменту важливе місце відводиться вивченню методів прийняття управлінських рішень.

9 квітня 2014 року зі студентами третього курсу факультету менеджменту Уманського НУС була проведена ділова гра на тему «Методи прийняття рішень». Мета ділової гри – виробити навички групової взаємодії при прийнятті рішень.

Студенти приймали рішення щодо визначеної проблеми одноосібно, а потім – групою. При груповому методі необхідно було досягти консенсусу, що означає згоду всіх членів групи перед тим, як це стане частиною загального рішення.

Майстерність прийняття рішень – основа менеджменту

Гра проходила динамічно та емоційно. Студенти жваво дискутували, переконуючи колег прийняти саме їх варіант вирішення проблеми.

Майстерність прийняття рішень – основа менеджменту

Під час підведення підсумків учасники вказали на переваги і недоліки способів прийняття рішень: оперативність при прийнятті рішень одноосібно, а також більшу обґрунтованість та раціональність – при їх груповому ухваленні.

Марина Гоменюк, к.е.н,. доцент кафедри менеджменту організацій