24.11.2016 5077

Логістичний менеджмент: проблеми та перспективи

17 листопада 2016 року в Умані відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Логістичний менеджмент: проблеми та перспективи» організатором якої були Університет Бремен, Уманський національний університет садівництва та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Всі організатори є партнерами проекту GUMLog, основною метою якого є розробка та узгодження спільної навчальної програми з підготовки магістрів у галузі логістики, формування кваліфікованих фахівців для виробничої сфери та набуття досвіду за рахунок проведення академічного обміну. Фінансування даної програми проводить Німецька служба академічного обміну (DAAD).

Логістичний менеджмент: проблеми та перспективи

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Уманського НУС к.е.н, доцент Михайло Мальований, який відзначив актуальність даного проекту для Уманського НУС та вклад науковців у процес удосконалення науково-методичного забезпечення навчального процесу.

З основними цілями та завданнями проекту «GUMLog Німецько-українська магістерська програма у галузі логістики» науковців ознайомила  доктор наук, доцент кафедри морського бізнесу та логістики Університету Бремен Ірина Довбішук.

Логістичний менеджмент: проблеми та перспективи

Враженнями та набутим досвідом застосування методології наукових досліджень перед присутніми поділилися вітчизняні студенти, які щойно повернулися зі стажування в Університеті Бремену: Анна Петренко, Аліна Махаринська, Дмитро Довбуш, Антоніна Смаркалова, Вікторія Барон, Денис Дмитренко, Христина Семірєкова.

Про перспективи подальшої співпраці університетів у галузі логістики науковцям розповів доктор наук, професор університету Бремену пан Ханс-Дітріх Хаазис.

18 листопада науковці та студенти провели академічну екскурсію до ПАТ «Лебединський насіннєвий завод». Діяльність підприємства пов’язана з реалізацією насіння цукрових буряків української селекції та світових товаровиробників, а саме «Піонер» (США), «Монсанто» (США), «Коссад семанс» (Франція), Сінгента (Швейцарія). Нині ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» являється лідером з продажу насіння цукрових буряків в Україні.

Учасників академічної екскурсії ознайомили з діяльністю ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» та методами управління логістичним ланцюгом від «підприємства до споживача». Підприємство має власний митно-ліцензійний склад, логістичний центр, що надає послуги сертифікованого елеватора по зберіганню зернових культур, послуги по відвантаженню зерна, має власну залізничну колію, що сполучена зі станцією Сигнаївка Одеської залізниці.

Логістичний менеджмент: проблеми та перспективи

Окрім цього, учасники проекту відвідали  Музей трипільських поселень-гігантів в селі Легедзине Тальнівського району. До музею-заповідника входить 11 трипільських поселень загальною площею 2040 га. Окремим напрямом роботи заповідника є експериментальна археологія. Тут вперше в Україні в 2003 році було реконструйовано трипільське житло в натуральну величину та його експериментальне спалення, що є початком великої програми з дослідження проблеми трипільського житлобудування. Учасникам академічної екскурсії були представлені речі побуту тогочасних жителів зі своєрідними розписами та орнаментом.

Логістичний менеджмент: проблеми та перспективи

Завершенням цього продуктивного дня став візит до СТОВ «Урожай» Шполянського району Черкаської області. Голова наглядової ради товариства Олександр Ржевський ознайомив учасників екскурсії з інноваційними технологіями, що застосовують на підприємстві при вирощуванні, зберіганні та реалізації сільськогосподарських культур.

Таким чином, заходи проведені у рамках академічної екскурсії міжнародного проекту GUMLog інтегрували у собі науку та практику. Для учасників проекту отриманий досвід дозволив сформувати новий погляд на проблеми підготовки кваліфікованих фахівців з логістики.

Інна Новак, к.е.н., доцент кафедри менеджменту