03.03.2016 5856

Круглий стіл з елементами тренінгу на тему «Я – асертивний»

«Кожна людина острів всередині себе, і він може побудувати міст до іншого, якщо... йомудозволять бути самим собою »

(Р. Роджерс)

У психології термін «асертивність» означає вміння впевнено виражати свою думку та безпосередньо показувати свої емоції і поведінку в межах, які не порушують прав і психологічної території інших людей, а також власних.

Асертивна людина характеризується чітким викладом своїх переконань, який поєднується з увагою та повагою до думок і почуттів інших, неасертивна − не відчуваючи впевненості у собі, приймаючи рішення, поступається зовнішньому психологічному впливу, тиску та здатна легко відмовлятися від деяких власних принципів, ідеалів, ціннісних орієнтацій і поглядів, тобто проявляти конформність.

Однак асертивність – це вміння, яке можна набути.

Круглий стіл з елементами тренінгу на тему «Я – асертивний»

Тому в ході дискусії учасниками круглого столу активно обговорювалося питання асертивності, вміння конструктивно відстоювати свої права, демонструвати позитивне та шанобливе ставлення до інших людей, вміти захищати власні інтереси, формулювати і відстоювати свою думку, вільно висловлювати почуття і емоції, досягати поставленої мети, при цьому не порушуючи права інших людей .

Крім почутої інформації, слухачі підготовчого віділення університету, наші майбутні студенти, також мали можливість взяти участь у практичних вправах, виявити звичні для себе моделі поведінки, навчитися нейтралізувати власні сумніви і страхи, справлятися з хвилюванням; вчилися висловлювати свої почуття, вдосконалювали риси впевнено-гідної поведінки, навчалися розуміти себе і свої здібності. Крім зазначеного учасники тренінгу здобували навички з уміння використовувати власні права, вчилися їх відстоювати, при бажанні говорити «НІ», позбавлятися залежності від чужої думки та зайвої самокритики, брати на себе відповідальність за власну поведінку.

Круглий стіл з елементами тренінгу на тему «Я – асертивний»

Під час заходу учасники ознайомилися з самостверджуючою моделлю асертивної поведінки Мануеля Сміта та отримати поради від практичного психолога, як навчитися застосовувати її на практиці.

Галина Мінченко,

практичний психолог