28.08.2015 4685

Консультанти університету проводять навчальні семінари зі створення обслуговуючих кооперативів у Черкаській області

У липні 2015 р. розпочалась реалізація проекту “Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів”, що фінансується Європейським Союзом у рамках програми “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні”. Проектом передбачено передачу у безкоштовне користування новоствореним обслуговуючим кооперативам міні-ферм для вирощування кролів, племінне поголів’я кролів, фруктові сушарки, танки для охолодження молока, саджанці  плодово-ягідних рослин (смородина, малина, аґрус, суниця та ін.) на умовах співфінансування. Вартість Проекту становить 617,1 тис. євро, з яких 80,0% – внесок ЄС, а 20,0 %  витрат покривається за рахунок коштів місцевих бюджетів. У результаті успішного виконання запланованих заходів передбачено створити у Черкаській області щонайменше 50 нових СОК, залучити близько 1000 громадян до господарської діяльності та працевлаштувати біля 300 осіб на селі. Кооперативи отримають матеріально-технічну підтримку через передачу в користування спеціального обладнання та матеріалів.

Відповідно до підписаної Угоди про співробітництво з Департаментом агропромислового розвитку Черкаської ОДА Уманський національний університет садівництва виступає партнером з реалізації Проекту. У навчальних семінарах зі створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які проходять у адміністративних районах, беруть участь тренери з університету:

Сергій Приліпко – в.о. завідувача кафедри менеджменту організацій, кандидат економічних наук, доцент;

Олена Саковська – доцент кафедри менеджменту організацій, кандидат економічних наук;

Ольга Макушок – завідувач Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій, доцент кафедри маркетингу, кандидат економічних наук;

Олександр Дубін – доцент кафедри екології і безпеки життєдіяльності, кандидат ветеринарних наук.

Консультанти університету  протягом липня-серпня 2015 р. вже взяли участь у проведенні 9 інформаційних семінарів в Уманському, Катернопільському, Городищенському, Смілянському, Кам’янському,  Маньківському, Жашківському, Канівському, Корсунь-Шевченківському районах. Учасниками семінарів є представники органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, сільські і селищні голови, голови фермерських господарств та діючих СОК, сільське населення.

На семінарах тренери висвітлюють такі питання: необхідність об’єднання товаровиробників у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, маркетингові дослідження при виборі напрямів діяльності, етапи створення, особливості функціонування, бізнес-планування, структура управління, державна реєстрація та організація діяльності СОК. Оскільки кролівництво є провідним напрямом у Проекті, Олександр Дубін розкриває питання біологічних особливостей кролів, техніки розведення, порід, годівлі, технології утримання, профілактики захворювань та ветеринарного обслуговування.

До кінця вересня 2015 р. такі семінари повинні пройти у кожному районі. Починаючи з жовтня 2015 р., консультанти університету будуть залучені до проведення триденних тренінгів для кожної з ініціативних груп, які виявлять бажання створити заготівельно-збутові та багатофункціональні обслуговуючі кооперативи.

Завдяки реалізації Проекту створення 50 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у області дасть змогу залучити близько 1000 громадян до господарської діяльності та працевлаштувати біля 300 осіб на селі. У свою чергу це вплине на збільшення рівня доходів та зайнятості сільського населення, а продовольчі ринки області отримають якісну продукцію власного виробництва за доступними цінами.

Сергій Приліпко, координатор Проекту в університеті