04.05.2018 5317

Колоритна зустріч з весною в Карпатах

Весна в Карпатах – це чудова, незрівнянно-прекрасна, емоційно-натхненна пора! І переконатися в цьому мали змогу студенти та викладачі Уманського національного університету садівництва, які вирушили в екскурсійну подорож до серця Карпатських гір.

Тривалий шлях до місця призначення пройшов непомітно, адже спочатку подорожуючі відкрили для себе чарівне старовинне місто Кам’янець-Подільський. Там туристи поринули в живу історичну атмосферу під час екскурсії фортецею, де перед уявою туристів оживали образи з минулого, навіяні стінами та експонатами замку.

Колоритна зустріч з весною в Карпатах

Наступною точкою пізнання стало колоритне місто Коломия. А оскільки нещодавно всі святкували Великдень, то не дивно, що під прискіпливий погляд молоді потрапив Музей писанкового розпису. Розмаїття барв і розписів, жива душа українського народу – все це відкрилося перед очима студентів. Експонати вражали множинністю технік розпису, колоритом і глибоким сакральним змістом. Багато з представлених писанок – не лише збережені та пронесені крізь віки надбання, а й сучасні творіння як українських майстрів, так і наших співвітчизників, які проживають за кордоном.

Колоритна зустріч з весною в Карпатах

Вразила подорожуючих своєю гостинністю і Верховина, де колоритний ґазда Дмитро Гердежук розповів про історію, звичаї та традиції гуцульського краю, а також продемонстрував гуцульські народні музичні інструменти та виконав старовинні й сучасні гуцульські співанки.

Колоритна зустріч з весною в Карпатах

Та все ж родзинкою і кінцевим призначенням подорожі стало село Зелене, що розташоване в самому серці Карпат. Неймовірної краси природа, автентичний гуцульський побут і звичаї зачаровували та надихали. Тож навіть тривала подорож Гринявським хребтом і підкорення вершини Скупова не спровокували втому, адже навколо були просто запаморочливі краєвиди: суворі вершини гір дев’ятим валом накочувалися одна на одну, утворюючи неповторне мереживо; розмаїття гірських квітів і трав сповнювало повітря п’янкими ароматами, а бурхливі гірські джерела та струмки додавали снаги та сили.

Колоритна зустріч з весною в Карпатах

Наступного дня подорожуючі відправилися до цілющого джерела Буркут, де не лише змогли спробувати особливої карпатської води, а й насолодитися краєвидами бурхливого Чорного Черемоша, що проклав собі дорогу поміж високих, сповнених величі таємничості гір.

Особливого колориту та яскравості додали подорожі відвідини хати-музею вишивки відомої вишивальниці, Заслуженої майстрині України Василини Янушевської.

Колоритна зустріч з весною в Карпатах

Ця подорож, під час якої студенти побачили справжню весну в Карпатах, залишиться у їхніх спогадах, певно, на все життя. Адже лише там, у серці вікових гір, мріється і дихається так легко, як ніде в світі.

Прес-центр Уманського НУС