Повідомити про новину

Кластерний тренінг для представників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

В рамках Меморандуму співпраці Уманського НУС та проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 3» на базі Уманського національного університету садівництва на початку вересня було проведено кластерний тренінг для представників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів з Черкаської, Кіровоградської, Запорізької та Вінницької областей, у якому були залучені фахівці Уманського національного університету садівництва.


В перший день тренінгу дорадники Уманського НУС доцент Сергій Приліпко, Ольга Макушок та Наталія Шевченко провели лекції з цільовою аудиторією з актуальних питань розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

Виступ Сергія Приліпко був присвячений ролі Уманського НУС у реалізації спільних міжнародних проектів з розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. У своїй доповіді промовець акцентував увагу на напрямах надання дорадчих послуг Уманським НУС сільгосптоваровиробникам і тісній співпраці з міжнародними проектами, наданні консультаційних послуг для розвитку обслуговуючої кооперації в регіонах України.


Доцент Ольга Макушок провела практичний тренінг з маркетингу, розглянувши особливості формування кооперативного маркетингу, надала практичні рекомендації щодо створення торгівельних марок та брендування кооперативної продукції.


Доцент Шевченко Наталія поспілкувалась з цільовою аудиторією стосовно проблем ведення обліку в обслуговуючих кооперативах, подання бухгалтерської, статистичної та податкової звітності, надала практичні поради щодо виникнення можливих проблем в даному напрямку.


Наприкінці першого дня тренінгу Олена Рудіч, керівник Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» подякувала Уманському НУС в особі ректора професора Олени Непочатенко та команді фахівців-кооператорів за співпрацю і висловила надію про подальше співробітництво в даному напрямку.

Другий день тренінгу проводився на базі Уманського НУС з залученням провідних фахівців-науковців: доцента Романа Буцика, професора Олени Улянич, професора Сергія Полторецького та доцента Світлани Мостов’як.

Доцент Роман Буцик ознайомив кооператорів з технологією вирощування плодово-ягідних культур та провів огляд демонстраційних ділянок і саду Уманського НУС.

Професор Олена Улянич представила інноваційні технології вирощування овочевих культур – картоплі, помідор, огірків, цибулі та часнику, – у відкритому та закритому ґрунті.


Професор Сергій Полторецький розповів присутнім про інноваційні технології вирощування найбільш рентабельних сільськогосподарських культур.


Доцент Світлана Мостов’як провела майстер клас щодо захисту плодово-ягідних культур від шкідників і хвороб.


В кінці другого дня тренінгу координатори проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 3» в Черкаській області Анна Бабкова та Людмила Страшна щиро подякували керівництву Уманського НУС та всім науковцям-консультантам за участь у проведенні кластерного тренінгу та сприяння розвитку обслуговуючої кооперації не тільки в Черкаській області, а й в інших регіонах України.

Ольга Макушок, доцент кафедри маркетингу

Переглядів - 898

top