10.08.2016 3341

«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»

Розквітай, прекрасна Україно,

Рідна земле, матінка моя.

Хай лунає мова солов'їна,

Пісня неповторная твоя.

Саме такими словами розпочався Х Всеукраїнський фестиваль імені Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016», участь у якому взяв наш творчий колектив, ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» Центру культури і виховання Уманського НУС (керівник Світлана Берднікова; хореограф Андрій Болдирєв; концертмейстер Олександр Бердніков).

Фестиваль заснований відділом культури Чорноморської міськради спільно з родиною відомого поета й композитора Юрія Штельмаха, що кожного року проходить на початку серпня.

Відзначимо, що фестиваль не випадково присвячений пам'яті Юрія Штельмаха, адже він вніс воістину неоціненний вклад у розвиток хорового мистецтва та створив хор «Червона калина».

П'ятого серпня о 12.00 розпочало роботу «Містечко майстрів», де близько 100 умільців із усіх куточків України представили найрізноманітніші роботи, створені своїми руками: вишивку, кераміку, бісероплетіння, обереги і м'які іграшки ручної роботи, які радували гостей протягом усіх фестивальних днів. Відзначимо, що відкривали «Містечко майстрів» учасники  колективу Уманського НУС.

«Хлібодари» Уманського НУС – учасники Х-го фестивалю української народної пісні  ім. Юрія Штельмаха «Серпневий заспів – 2016»

Цього ж дня о 18.00 учасники фестивалю урочисто пройшли Чорноморськом до Приморського парку, де відбулось урочисте відкриття Х Всеукраїнського фестивалю «Серпневий заспів». А 6 і 7 серпня кожен колектив представляв свою програму.

«Серпневий заспів» проводиться з метою збереження пісенних традицій і надбань українського народу, розвитку аматорського хорового мистецтва, популяризації творчого доробку композитора-пісенника Юрія Штельмаха, української народної та авторської пісні. Основним завданням фестивалю є огляд художньої та виконавської майстерності пісенних колективів з метою їх якісного вдосконалення та залучення до хорового співу широкого кола нових учасників.

У цьому році зі сцени лунали виступи 37 хорових колективів  з усієї країни, які дарували хвилини щастя жителям та гостям міста.

Проведений фестиваль високо оцінили як гості, так і учасники; в цьому велика заслуга організаторів - працівників міського відділу культури та Палацу культури міста Чорноморська.

Учасники ансамблю «Хлібодари» щиро вдячні керівництву університету за надану можливість взяти участь у такому чудовому фестивалі, де змогли познайомитись та обмінятись досвідом з іншими творчими особистостями, чудовими хоровими колективами, та відвідати прекрасне місто Чорноморськ.

Віталій Кравченко, учасник народного ансамблю пісні і танцю «ХЛІБОДАРИ»

Центру культури і виховання студентів Уманського НУС