Повідомити про новину

Година спілкування з елементами тренінгу на тему «ґендерна рівність: сучасність і майбутнє».

З метою підвищення обізнаності студентів щодо питань ґендерних відносин, формування поняття такої важливої соціальної категорії як «ґендер», виховання засад ґендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі  психологічною службою  Уманського національного університету садівництва  зі студентами  32-п групи    факультету  плодоовочівництва, екології та захисту рослин (куратор – викладач Ольга Шарапанюк) було проведено годину спілкування з елементами тренінгу на  тему   «ґендерна рівність: сучасність і майбутнє».


Під час заходу студенти дискутували щодо означення поняття «стать» і «ґендер», виокремлювали їхні відмінності, аналізували, чи змінюються ґендерні ролі і, якщо так, то, які зміни відбулися в ґендерних ролях в Україні за останнє століття. А також обговорювали питання, чому вважається, що поняття  «ґендер» є ключовим на шляху будь-якої країни до демократії і щасливого, заможного життя.

Під час інтерактивної бесіди учасники висловили свої ідеї і пропозиції щодо того, яким чином можна подолати диспропорції участі жінок і чоловіків в тих чи інших сферах зайнятості. Обговорювалися і загальні питання, що стосуються ґендерних стереотипів і упереджень, їх формування і подолання.

Ключовим моментом зустрічі стали  практичні тренінгові вправи, модельовані ситуації, творчі завдання, рольові ігри спрямовані на  формування навичок ґендерної поведінки та культури ґендерних відносин серед сучасної молоді.  

Тренінгові вправи спонукали студентів проявляти креативність,  уяву, толерантність.


На закінчення  заняття учасники  резюмували отриману інформацію за допомогою сіквейну – короткого віршованого  вислову.

Учасники отримали не лише вагомі і корисні знання та поради, а й позитивні емоції .

 

                                                        Галина Мінченко,       

                                                       практичний психолог

Переглядів - 1078

top