30.08.2017 4772

Гіркий овоч – та великі перспективи

Напередодні Дня Незалежності України 22 серпня у с. Песець Новоушицького району Хмельницької області кращі виробничники та науковці нашої держави та закордоння зібралися на Фестиваль часнику. Учасниками цієї яскравої і незвичної події стала й делегація викладачів та студентів Уманського національного університету садівництва, які взяли активну участь у роботі науково-практичної конференції, що проходила у рамках Фестивалю.

Захід такого формату проводився вперше, а передували йому наукові конференції, що проводилися на базі Уманського НУС, організатором яких стала Асоціація виробників часнику, створена у 2014 році на базі нашого навчального закладу й очолювана Володимиром Власенком, на той час директором ФГ «Концентрат».

На цьогорічній конференції прозвучали виступи провідних науковців і практиків, було піднято питання досягнення високої товарної урожайності та якості продукції, післязбиральної доробки, відповідність її міжнародним стандартам і, відповідно, виходу на міжнародні ринки. У доповідях було наголошено, що Україна має великі резерви щодо квот на продаж часнику у Європу.

Гіркий овоч – та великі перспективи

До уваги учасників і гостей конференції була представлена виставка машин для вирощування часнику й овочів. Також на конференції були присутні представники Асоціації виробників часнику, які представили високоякісний насіннєвий матеріал, який всі бажаючі мали змогу придбати.

З цікавістю учасники конференції слухали виступ президента Асоціації виробників часнику України Володимира Власенка, який доніс інформацію про ситуацію на ринку щодо попиту культури та акцентував увагу на основних проблемах часниківництва: стабільність в одержанні продукції, її вирівняність, проблема вимерзання та здешевлення продукції, післязбиральна підготовка продукції до реалізації та якість садивного матеріалу. Володимир Володимирович розповів про перспективи галузі та наголосив на завданнях, що стоять перед науковцями-селекціонерами – створювати нові сорти часнику, які б забезпечували високу врожайність і відповідали вимогам споживача. На завершення виступу доповідач побажав членам асоціації та виробникам часнику сил і наснаги для нових відкриттів на славу науки та України. Володимир Власенко зазначив: «Ця культура досить рентабельна, отож з метою збільшення виробництва часнику на конференцію ми запросили науковців та потужних виробників України».

Михайло Сорока, заступник голови асоціації, повідомив присутнім про велике значення виробництва часнику в Україні та його роль у розвитку сільського господарства України. Доповідач наголосив, що левова частка загальносвітового виробництва цієї культури стабільно належить Китаю та Індії, доніс інформацію про ситуацію на ринку щодо попиту культури та акцентував увагу на основних проблемах часниківництва: стабільність в одержанні продукції, її вирівняність, проблема вимерзання та здешевлення, післязбиральна підготовка до реалізації та якість садивного матеріалу.

Гіркий овоч – та великі перспективи

Зі змістовною та цікавою доповіддю про авторські сорти часнику «Софіївський» і «Прометей», виведені в Уманському НУС, що користуються найбільшим попитом як серед професіоналів, так і серед аматорів часниківництва. виступила завідувач кафедри овочівництва, доктор сільськогосподарських наук, професор Олена Улянич.

Гіркий овоч – та великі перспективи

А ще делегація Уманського НУС представила гостям свята незвичайне варення з часнику, зварене талановитою ентузіасткою, збирачкою старовинних рецептів виготовлення незвичайних солодощів, провідним бібліотекарем Наукової бібліотеки Уманського НУС Наталією Михайловою.

Гіркий овоч – та великі перспективи

Доповіді учасників конференції були актуальними та змістовними, а цікаві виступи, коректність запитань і змістовність відповідей створювали атмосферу творчої дискусії.

Завершився Фестиваль часнику цікавими виступами ансамблю з трембітами та гурту «Лісапетний батальйон».

Олена Улянич, завідувач кафедри овочівництва