01.10.2015 5985

До Всеукраїнського дня бібліотек

30 вересня у музейній кімнаті Наукової бібліотеки був проведений круглий стіл «Олександр Миколайович Челінцев – професор, економіст-аграрник, садівник, бібліотекар Уманського училища землеробства і садівництва».

Із вступним словом до учасників заходу звернулась Світлана Нижник, директор Наукової бібліотеки. Вона привітала колег, професорсько-викладацький склад та студентство, а також усіх, хто любить і шанує книгу, із Всеукраїнським днем бібліотек.

До Всеукраїнського дня бібліотек

Світлана Володимирівна побажала всім творчого завзяття, міцного здоров’я, щастя, успіхів у всіх добрих справах і починаннях.

Директор Наукової бібліотеки наголосила: «Відтворюючи історію в сучасних умовах, є потреба проаналізувати й об’єктивно оцінити внесок кожного напрямку сільськогосподарської науки та окремої особистості. У цьому контексті важливим є історико-наукове дослідження творчої спадщини видатних вчених, що дає змогу адекватно реконструювати перебіг історичних подій та розвиток науки, оскільки за певними явищами та ситуаціями стоять конкретні персоналії».

Виходячи з даної позиції, стає зрозумілою актуальність всебічного дослідження, творчого переосмислення й цілісного сприйняття життя та наукової діяльності одного з представників когорти вчених-аграрників, професора, садівника, бібліотекаря Уманського училища землеробства і садівництва Олександра Миколайовича Челінцева.

До Всеукраїнського дня бібліотек

На заході з доповідями виступили:

1. «Уманське училище садівництва в роки роботи О.М. Челінцева» – Оксана Свистун, завідувач музею історії Уманського національного університету садівництва.

До Всеукраїнського дня бібліотек

2. «Життєвий шлях професора Олександра Миколайовича Челінцева» – Наталія Михайлова, провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Уманського НУС.

До Всеукраїнського дня бібліотек

3. «Викладання курсу садівництва в Уманському середньому училищі садівництва і землеробства за програмою, складеною О.М. Челінцевим» – Людмила Варлащенко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства.

До Всеукраїнського дня бібліотек

4. «О.М. Челінцев – видатний економіст-аграрник» – Олександр Ролінський, кандидат економічних наук, доцент, заступник декана факультету економіки і підприємництва.

До Всеукраїнського дня бібліотек

У заключному слові директор Наукової бібліотеки Світлана Нижник подякувала учасникам за цікаві, пізнавальні доповіді та закликала студентів до активної співпраці з Науковою бібліотекою.

Наталія Михайлова, провідний бібліотекар Наукової бібліотеки