Повідомити про новину

Дні європейської спадщини у стінах Уманського національного університету садівництва

European Heritage Days або Дні європейської спадщини проходять кожного вересня по всій Європі, а м. Умань уже вдруге є учасником даного заходу. Тема цьогорічних Днів європейської спадщини в Умані: «Невідома Умань: таємниці і загадки старого міста».


Для всіх бажаючих була запропонована низка цікавих екскурсій, які змусили по-іншому поглянути на, здавалося б, відомі і знайомі об’єкти, до яких  увійшов й Уманський національний університет садівництва.

Екскурсія «Неймовірні історії університету» не залишила байдужими жодного з гостей. Оскільки основною метою проведення заходу є підняття завіси невідомості над культурними об’єктами та цінностями, незнайомими широкому загалу, Уманський НУС не міг залишитися осторонь цієї події, адже за понад 170-річний період існування нашому навчальному закладу є чим вразити туристів, як обізнаних, так і початківців.

Цікавість до об’єктів, запропонованих Уманським національним університетом садівництва до перегляду й ознайомлення, висловила значна кількість туристів, серед яких не лише гості міста, а й самі уманчани. Це й не дивно, адже Уманський НУС запропонував відвідувачам цілий історично-екзотичний екскурс!

«Навчальний заклад з багатою історією та традиціями» – це усім відома істина про Уманський національний університет садівництва. Проте мало хто знає, що в музейній кімнаті Наукової бібліотеки університету зібрана унікальна колекція стародруків, серед яких є видання, що датуються 18 століттям.

Екскурсію проводила провідний бібліотекар Наталія Михайлова. Вона не лише представила на огляд гостям рідкісні книги, розповіла історію університету та друкованих видань, що знаходяться в бібліотеці, а й пригостила неймовірним варенням, приготованим за рецептом 18 сторіччя.

Під час екскурсії гості ознайомилися з таємничими, замисленими у своїй прихованій красі мінералами, які дбайливо зібрані та збережені у музеї кафедри агрохімії і ґрунтознавства, де вони знайшли друге життя та постали перед очима відвідувачів. Ми вдячні кандидату сільськогосподарських наук, доценту Юрію Новаку за цікаву екскурсію, яку він нам провів та розповів про такі звичайні і водночас неймовірно загадкові експонати музею.

І звичайно ж – родзинка заходу: неймовірне буяння тропічних рослин у серці України – оранжерея Уманського національного університету садівництва, яка здивувала всіх екзотичними рослинами та не залишила байдужим жодного з відвідувачів.

Гості маленької, але такої насиченої подорожі, були приємно здивовані та захоплені побаченим. І це є правдивою емоцією, адже Уманський НУС – навчальний заклад з віковими освітніми традиціями та науковими надбаннями, – має чим вразити відвідувачів!

Наталія Парубок, викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

 

Переглядів - 1034

top