20.05.2016 5500

День вишиванки в Уманському НУС

Вишиванка – це душа українського народу. Кожним новим стібком наші пращури прописували для майбутніх поколінь не лише історію свого часу, а й здійснювали захисний посил на щастя та долю.

Тривалий час носити вишиванки було заборонено, але наш народ витримав це випробування і нині прадавні й новітні візерунки прикрашають одяг справжніх українців.

День вишиванки в Уманському НУС

У Всесвітній день вишиванки в Уманському національному університеті садівництва панувала святкова й натхненна атмосфера. Здається, що навіть пари проходять веселіше, заліки та іспити складаються легше, а настрій у всіх піднесений, яскравий, мов ті візерунки, які розквітли на вбранні студентсько-викладацького колективу навчального закладу. Тут тобі й химерне сплетіння хрестиків, і пихаті троянди, і полум’яні маки, і ніжні ромашки… А ще – яскраві посмішки, спокійні погляди, впевнені рухи, щира мова… І все завдяки їй, вишиванці.

День вишиванки в Уманському НУС

Вікова мудрість народу, який пройшов дорогою часу крізь страждання та радість, занепад і розквіт, велич і знеславлення, втілена у прадавніх символах, нанесених на полотна натрудженими руками майстринь з вірою у щасливе майбуття та надією на розквіт рідної землі, через вишиванку поєднали нині українців сучасності з пращурами.

Прес-центр Уманського НУС