22.05.2015 7126

День вишиванки в Уманському НУС

21 травня в Україні відзначали День вишиванки, яка є національною святинею, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, який не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.

День вишиванки в Уманському НУС

Вишита сорочка, виготовлена з лляного чи конопляного полотна домашньої роботи є символом здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності. Візерунок на вишиванці залежить від того, кому вона призначається: батькові чи братові, нареченому чи другові, парубку чи одруженому – кожному вручалась вишита сорочка з візерунком відповідної символіки. Вишиванка – це й оберіг людини від лихого ока та злих духів.

День вишиванки в Уманському НУС

Характерно і показово: символіка новітніх українських вишиванок у своїх образах збігається з орнаментами давніх трипільських часів. У цьому – спадкоємність культурних виявів.

Вишиванками пишалася і викладацька та студентська спільнота Уманського НУС, яка у день свята показала свою ідентичність з рідною Україною. Це був справжній сплеск патріотизму, всі – і представники ректорату, і викладачі, і студентська молодь одягли свої вишиванки з різноманітними візерунками та кольорами. Фото на згадку стало доброю традицією засвідчити свою прихильність та віддати шану тим майстерним рукам, які вишивали мережки на білому полотні.

День вишиванки в Уманському НУС

Тож носімо на долю і щастя вишиванку, це наш український символ і наш національний оберіг…

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів