25.05.2015 5588

День слов'янської писемності та культури

24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. Заслуги цих великих слов'янських просвітителів в історії культури важко переоцінити. Більше тисячі років тому Кирило і Мефодій принесли на землі слов'ян світло писемності та знань. Дню слов’янської писемності та культури  присвячуються наукові форуми, проводяться різноманітні культурні заходи. Цей день є не просто днем пам'яті святих Кирила та Мефодія, а святом єднання всіх слов'ян.

День слов'янської писемності та культури

До Дня  слов'янської писемності та культури на кафедрі української та іноземних мов Уманського НУС  було проведено  культурологічну годину «Мова – правдивий свідок історії». З розповіддю про становлення слов’янської писемності, історію виникнення кирилиці, створення нинішньої абетки та вагоме місце слов’янської культури в контексті світової виступила доцент Яна Бечко. У рамках заходу студенти  взяли участь у вікторині «Витоки нашої мови», в конкурсі на найкраще читання вірша до дня слов’янської писемності та написали диктант про  роль просвітителів Кирила і Мефодія в історії української культури.

День слов'янської писемності та культури

Ганна Мельник, викладач кафедри української та іноземних мов