23.03.2018 5362

День поезії в Уманському НУС

Напередодні Всесвітнього дня поезії в читальній залі Наукової бібліотеки Уманського національного університету садівництва, за ініціативи університетського первинного осередку товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та за сприяння Центру культури і виховання студентів, було проведено Поетичні читання, участь у яких узяли викладачі та студенти різних факультетів університету. Ведучими цієї неформальної творчої зустрічі були просвітяни – куратор Науковогогербарію Уманського НУС Тетяна Мамчур та доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру Юрій Кисельов.

День поезії в Уманському НУС

Перед студентами з власними поетичними доробками виступили їхні викладачі, які поєднують педагогічну й наукову діяльність із літературною творчістю – голова університетського осередку товариства  «Просвіта», кандидат історичних наук, доцент Іван Пахольчук; учасник бойових дій в зоні АТО, старший викладач кафедри геодезії, картографії і кадастру Сергій Кононенко; кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та іноземних мов Олег Лазарев; доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру  Юрій Кисельов.

Ведуча заходу Тетяна Мамчур натхненно прочитала низку поезій живої легенди українського художнього слова Ліни Костенко, а грою на гітарі в поєднанні із власною поезією та творами інших авторів порадував присутніх студент ІV курсу спеціальності «Геодезія та землеустрій» Андрій Погрібний. Власного ліричного вірша прочитала й студентка І курсу спеціальності «Садово-паркове господарство» Олена Булат.

День поезії в Уманському НУС

Провідне місце в поетичних творах, зачитаних авторами під час зустрічі, посіла військова тематика. На жаль, вона впродовж уже чотирьох років лишається актуальною, а на Поетичних читаннях зустрілися одразу троє переселенців із Луганська, які тепер мешкають в Умані, серед них двоє – учасників АТО. Зрозуміло, що їхня поезія про «Україну в огні», кажучи словами Довженка, справді виболіла, а тому не лише майстерна, а й життєва.

Віршоване слово - це звжди неймовірний і чуттєвий вир думок та образів. А ще - це відображення сьогодення, думок і душі народу. Нинішні поетичні читання показали, що наразі в помислах українців переважають вимушені мілітаристські погляди. Але крізь морок війни та громові вибухи проглядає вона, надія на краще майбуття, на сонячне та мирне завтра.

Юрій Кисельов, доктор географічних наук, професор,

завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру