13.04.2018 5658

Аграрно-політичні дебати: І етап пройдено

Вже другий рік поспіль в Уманському національному університеті садівництва проходить І тур аграрно-політичних дебатів – інтелектуальної дискусії, під час якої студенти відстоюють протилежні погляди з актуальних для сучасної економіки України питань.

Цьогорічні дебати вітальним словом відкрив перший проректор університету Іван Мостов’як, який наголосив на важливості подібних заходів і побажав журі об’єктивності, а учасникам – успіхів і впевненості.

Аграрно-політичні дебати: І етап пройдено

Участь у диспутах взяли шість команд, кожна з яких представляла свій факультет:

«Легіон» – факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин;

«Арго» – факультет агрономії;

«Ембарго» – факультет економіки і підприємництва;

«Метод да Вінчі» – факультет менеджменту;

«Авангард» – інженерно-технологічний факультет;

«Колючки» – факультет лісового і садово-паркового господарства.

Аграрно-політичні дебати: І етап пройдено

Позиції і саме питання, по якому студенти дискутували, вони дізналися напередодні, 11 квітня, шляхом жеребкування. Таким чином, на підготовку аргументів кожна команда мала добу.

Полемізували інтелектуали за трьома злободенними на даний час питаннями:

- Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – введення вільного ринку землі (позиція «ЗА» – команда «Ембарго», позиція «ПРОТИ» – команда «Агро»);

- Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств – скорочення впливу великих аграрних підприємств / агрохолдингів (згода – команда «Авангард», протидія – команда «Легіон»);

- Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників – збереження податкових переваг («ЗА» – команда «Колючки», «ПРОТИ» – команда «Метод да Вінчі»).

Оцінювало аргументованість та обґрунтованість виступів компетентне журі, до складу якого ввійшли:

Інна Чернега – голова журі, завідувач підготовчого відділення;

Олександр Стасінєвич – заступник голови журі, заступник декана факультету агрономії з наукової роботи;

Петро Паєвський – завідувач Центру культури і виховання студентів Уманського НУС;

Ніна Пітель – відповідальна за наукову роботу студентів університету;

Інна Новак – заступник факультету менеджменту з наукової роботи;

Віра Костюк – доцент кафедри економіки;

Святослав Суханов – доцент кафедри захисту та карантину рослин;

Олена Прокопчук – заступник декана факультету економіки і підприємництва з наукової роботи;

Олександр Пушка – декан інженерно-технологічного факультету;

Олександр Баюра – заступник декана факультету лісового і садово-паркового навчання з наукової роботи;

Володимир Макарчук – голова Ради студентського самоврядування університету.

Аграрно-політичні дебати: І етап пройдено

Підрахунком голосів займалася мандатна комісія у складі Ігоря Крикунова – голови комісії, доцента кафедри захисту і карантину рослин; Олени Черно – доцента кафедри агрохімії і ґрунтознавства; Світлани Власюк – доцента кафедри фінансів. банківської справи та страхування.

Також діяла апеляційна комісія, до складу якої увійшли: Руслан Мудрак – голова комісії, професор, завідувач кафедри економіки; Олександр Школьний – професор, завідувач кафедри менеджменту; Володимир Невлад – доцент, завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства.

Дискусія проходила в атмосфері здорового суперництва: команди наводити цікаві факти на підтвердження своєї позиції, ставили провокаційні питання своїм опонентам, розвивали думку та підтверджували власні аргументи безапеляційними й актуальними статистичними даними.

У результаті об’єктивних оцінок журі всі команди були нагороджені грамотами, а призові місця розподілилися наступним чином:

І місце – команда «Метод да Вінчі» (факультет менеджменту);

ІІ місце – команда «Ембарго» (факультет економіки і підприємництва);

ІІІ місце – команда «Колючки» (факультет лісового і садово-паркового господарства).

Аграрно-політичні дебати: І етап пройдено

За правилами аграрно-політичних дебатів, також було визначено кращого гравця команди-переможця, який представлятиме університет у ІІ турі диспутів, що проходитимуть під час ХХ зльоту студентських лідерів аграрної освіти в Уманському НУС. Ним став студент факультету менеджменту Кіріл Козак.

Аграрно-політичні дебати: І етап пройдено

Вітаємо всіх учасників дискусії, адже кожен зі студентів доклав максимальних зусиль до вивчення проблемного питання та гідно проявив себе в інтелектуальному змаганні. А переможцю бажаємо світлих думок, влучних аргументів і красномовства під час наступного етапу дебатів!

Прес-центр Уманського НУС

Error