+38 (04744) 3-41-79
Остання редакція: 03 травня 2018

Ансамбль пісні і танцю «Хлібодари»

Берднікова Світлана Олександрівна, художній керівник народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю "Хлібодари"

Ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» створений 1984 року. Засновником та керівником колективу стала Світлана В’ячеславівна Цирліна-Калінська, хореографічну групу на той час очолювала Надія Георгіївна Чернієнко.

Тривалий час ансамбль пісні і танцю очолював заслужений працівник культури України Юрій Дмитрович Пономарьов, з 1997 року танцювальну групу очолював заслужений працівник культури України Вадим Васильович Костриця, а з 2004   року балетмейстром ансамблю працює  Наталія Іванівна Шаповаленко.

З 2009 року  колектив очолює молодий перспективний спеціаліст Світлана Олександрівна Берднікова, концертмейстер – Олександр Сергійович Бердніков. Молоде подружжя доклало чимало зусиль для того, щоб не лише зберегти надбання попередників, а й прищепити студентам любов до рідного краю, національної культури та української пісні. Нові форми роботи зі студентською молоддю, присвячення свого життя улюбленій професії мають гарний результат: ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» – єдиний студентський  колектив у Черкаській області і один із кращих на Україні.

Колектив – переможець обласного фестивалю «Золота осінь», побував на гастролях у Польщі, брав участь у створенні художньо-документального українсько-польського фільму «Квіти торговиці», а також у святкуванні 200-річчя «Софіївки».

Народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» – лауреат ІІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості, багаторазовий лауреат Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі».

У репертуарі колективу – українські народні пісні та кращі твори українських композиторів.