Ветеранська організація Уманського НУС

12.01.2015

Все меньше их на белом свете,

Одни ушли и чей то близок час,

И, может, предстоящий День Победы,

Окажется последним и для нас.

 

Пусть будет так, но клятву мы сдержали,

Все, что могли, свершили для страны,

Вот только бы сыны не оплошали,

Не допустили б ядерной войны.

Яков Омелин

 

Ветеранська організація національного університету садівництва - складова частина Уманської міської організації ветеранів війни та праці і є однією з найчисельніших серед навчальних закладів міста. У її складі 23 учасники бойових дій, в т.ч., 14 інвалідів Великої Вітчизняної війни, діти війни, працівники тилу, в'язні концтаборів і діти, які народилися у німецькій неволі, ветерани праці, пенсіонери. Всього нараховується близько 150 осіб, а в мікрорайоні розміщення навчального закладу на обліку таких ветеранів понад 600 осіб. Керівником ветеранської організації університету втретє поспіль обирається заслужений професор університету, академік Міжнародної академії аграрної освіти Іван Маркіянович Карасюк.

Обрана на конференції Рада ветеранів у складі Василенка С. С., Коваля А. У., Столяренко А. П., Миколайчука, Карасюка І. М. планує, узгоджує і проводить роботу, співпрацюючи з профспілковим комітетом, громадськими і студентськими організаціями університету, зокрема, студрадою та іншими молодіжними колективами (волонтерами), а також музеєм, бібліотекою, фізкультурно-спортивними секціями та деканатами факультетів.

Рада ветеранів університету постійно турбується про матеріальне забезпечення ветеранів, підтримує на належному рівні їх побут, оздоровлення, допомагає в ремонті житла (особливо інвалідам війни), у виділенні земельних ділянок та обробітку землі на них. Проводиться відвідування ветеранів на дому і надання їм допомоги. Особливо напередодні святкових днів: Дня Перемоги, Дня захисника Вітчизни, Дня ветеранів та людей похилого віку та інших свят.

Проте основне в роботі Ради ветеранів - це, насамперед, навчання і виховання студентської молоді. В її основі зберігається давній заповіт, який зародився в університеті ще з початку Головного училища садівництва в Одесі: «Навчай і виховуй молодь так, щоб обрана студентом професія перетворювалась у предмет сердечного захоплення, а праця становилася насущною потребою тебе, як людини і фахівця своєї справи! Щоб ти був прикладом служіння Вітчизні і її патріотом!»

Така постановка навчальної і виховної роботи серед студентської молоді дає позитивні результати. Щороку студенти нашого навчального закладу займають призові місця у всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, предметних олімпіадах, спортивних змаганнях і навіть у олімпійських іграх. Так, студентка факультету менеджменту Наталя Золотухіна в змаганнях з метання молота в Парижі стала чемпіонкою світу, а на Олімпійських іграх у Німеччині серед молоді до 23 років здобула бронзову медаль. У минулому році у цій же номінації успішно виступив, зайнявши перше місце, студент агрономічного факультету Андрій Мартинюк, а на змаганнях 2009 року з цього ж виду спорту 23-25 червня в Донецьку його однофамілець Андрій Мартинюк, студент факультету менеджменту та Людмила Жовтобрюх вибороли золото. Крім того, Андрій Мартинюк у липні цього року на чемпіонаті Європи з легкої атлетики був одним із кращих серед студентів-учасників змагань 2009 року. У міжнародних змаганнях з настільного тенісу студент Ярослав Жмуденко став призером Європи. Старший викладач кафедри фізичного виховання, кандидат педагогічних наук І. Ф. Чорнобаб обраний старшим тренером команди України з настільного тенісу.

У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт 2009 року робота студентки агрономічного факультету Анастасії Цуканової одержала першу премію. Почесну премію і цінний подарунок від Мінагрополітики одержав студент нашого вузу Володимир Кібець за друге місце в конкурсі студентських наукових робіт, а студентка факультету менеджменту Ольга Ніколюк зайняла третє призове місце. Переможцем в конкурсі на кращу студентську роботу стала Тетяна Таранюк. Переможцями другого туру Всеукраїнської студентської олімпіади також стали Ірина Маковійчук, Альона Соломон, Андрій Чаплоуцький, Ірина Новіцька, Віталій Шуляк та Надія Шпичко.

У змаганнях з баскетболу команда нашого вузу зайняла перше місце і була однією з кращих серед навчальних закладів України. За участь у двадцять першій міжнародній виставці-ярмарку «Агро-2009» Уманський ДАУ був нагороджений дипломом та срібною медаллю в номінації "Освіта", а рада студентського самоврядування увійшла в першу п'ятірку кращих рад ВНЗ України. І таких прикладів можна навести багато.

Протягом останніх років багато науково-педагогічних працівників і студентів нашого навчального закладу підвищували свою кваліфікацію та проходили практику в країнах СНД, США, Англії, Данії, Франції, Німеччини, Польщі. Щороку ми одержуємо високу оцінку їх діяльності.

Ось як відгукнувся про роботу наших студентів під час виробничої практики у Франції керівник вищої школи управління сільськогосподарським виробництвом пан Олександр фон Вегезак. У листі на ім'я ректора він писав: «Ми знаходимося під враженням надзвичайної дисциплінованості у праці, чудових сільськогосподарських знань і симпатичного характеру Ваших вихованців... Ми будемо раді і надалі зберігати це плідне співробітництво».

Ветеранська організація університету надає великого значення патріотичному та трудовому вихованню студентів, використовуючи з цією метою досягнення випускників та студентських молодіжних організацій попередніх років. Адже серед тих, хто закінчив наш навчальний заклад, Герой Радянського Союзу Ю. К. Глібко, 23 Герої Соціалістичної Праці, серед яких Омелян Никонович Парубок та Леонід Йосипович Шліфер удостоєні цього звання двічі. Випускник університету Олександр Масельський, який після закінчення вузу працював головою держадміністрації Харківської області, удостоєний звання «Герой України» (посмертно). Його іменем названа станція метро в Харкові, а в Харківському національному аграрному університеті імені В. В. Докучаєва засновано стипендію імені Олександра Масельського. Героєм України також став наш випускник директор радгоспу-технікуму Боровиця Чернігівської області Леонід Яковишин.

Плідно трудяться наші випускники депутати Верховної ради України. Серед них Сергій Терещук, Василь Кисельов, Вадим Колісніченко, Петро Цюрко, Олександр Ткаченко, Омелян Парубок та інші. Наші вихованці очолюють провідні наукові установи та аграрні університети України і Росії: серед них доктори наук, професори А. Корнієнко, С. П. Медвідь, В. Ф. Петриченко, П. Г. Копитко, В. В. Юрчишин, А. О. Яценко та багато інших.

На території нашого студентського містечка є священне місце - «Меморіал захисників Вітчизни», де зберігається пам'ять про всіх учасників бойових дій, партизанів, підпільників, працівників тилу та інших ветеранів, що віддали своє життя за честь, свободу і незалежність Батьківщини. Тут разом з воїнами Уманського гарнізону ми проводимо мітинги та покладання квітів у дні Перемоги, Захисника Вітчизни, звільнення України від фашизму, а також при посвяті молодого поповнення у студенти та під час урочистих випусків. Тут також проходять уроки мужності учнів нашої підшефної школи № 9 та воїнів Уманського гарнізону.

Рада ветеранів університету постійно пропагує здоровий спосіб життя і високий патріотизм, направляє роботу студентських і громадських організацій у напрямку достойного служіння своєму покликанню на благо України. Це особливо виявляється під час проведення презентацій книг, опублікованих викладачами нашого навчального закладу, які проходять у переповнених зацікавленими слухачами залах. Лише за звітний період такі презентації відбулися з нагоди виходу книги професора І. М. Карасюка «Життя прожити - не поле перейти», підготовленій до 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, збірки «Спогади ветеранів», за редакцією І. М. Карасюка, де учасники бойових дій і діти війни поділилися спогадами про лихоліття, які вони пережили під час війни.

Особливе враження справили на студентів і присутніх в залі презентації книги: «Завжди серед людей і для людей», яку підготували 100 авторів з нашого колективу до 85-річного ювілею І. М. Карасюка, а також збірка «Уманський державний аграрний університет (історія, сьогодення, славетні імена)», підготовлена редакційною колегією університету до 165- річчя вузу, поетична збірка «Алеями вічного саду», підготовлена аматорами поетичного слова.

Велику зацікавленість викликала книга О. Л. Головцова, сина колишнього доцента нашого навчального закладу Л. А. Головцова «Праздник жизни - молодости годы». На презентацію, крім студентів, були запрошені педагоги міста Умань, які його навчали, та учні. Така подія викликала жвавий інтерес у студентів. У цьому році ми також презентували книгу «Ветеран спортивної слави Уманщини Микола Григорович Євстратов і його школа». Відбулася презентація книги заступника голови Ради ветеранів університету А. У. Коваля «Україна незалежна. Літопис міста Умані», в якій описані досягнення всіх підприємств, організацій, установ, лікувальних і навчальних закладів міста Умань за роки незалежності.

Ветерани війни та праці залучаються до участі у всіх масових заходах в університеті, молодіжних організаціях студентства, постійно виступають у колективах міста та перед воїнами гарнізону.

Університет став натхненником і організатором Всеукраїнського фестивалю творчості студентів аграрних навчальних закладів «Софіївські зорі», який відомий навіть за межами України.

На території університету проводяться й інші важливі заходи, пов'язані з життям і діяльністю нашого студентства - це Всеукраїнський фестиваль голів студентських рад вищих сільськогосподарських навчальних закладів України, нарада ректорів ВНЗ з раціонального використання земель та інші заходи департаменту аграрної освіти, організація дорадництва і допомоги фермерам, організація художньої самодіяльності студентів та інші заходи. Готується Всеукраїнський семінар з проблем життя студентів та умов його поліпшення.

Ветеранська організація університету вдячна голові та членам Ради Уманської організації ветеранів війни і праці, які часто відвідували наш колектив, за постійну турботу про ветеранів нашого навчального закладу.

Ветеранська організація університету під керівництвом І. М. Карасюка робить велику і корисну справу як для старшого покоління, так і для молоді, яку виховує на кращих традиціях нашого навчального закладу.

Ходан Анатолій Євгенович,

голова Уманської організації

ветеранів війни  та праці,

Коваль Анатолій Ульянович,

кандидат історичних наук, професор,

заступник голови Ради ветеранської

організації Уманського НУС

Переглядів - 3286

top