06.12.2012 7047

Діяльність профспілки у 1997-2009рр.

З 01 січня 1997 року по 03 грудня 2009 року профспілковий комітет Університету очолювала Тихомирова М.П., старший викладач кафедри фізичного виховання.

Первинна профспілкова організація університету - одна з найбільших громадських організацій міста. Вона об'єднує студентів, викладачів, співробітників. Основним завданням профспілкового комітету була мобілізація  колективу на виконання завдань, які стояли перед ним, а також соціальний захист членів профорганізації, поліпшення умов праці, побуту, відпочинку.

Багато років пропрацювали у профспілковому комітеті М.Ю. Замаховська, Г.С. Гайдай, В.І. Германова, В.І. Невлад, Т.І. Бортнік, Л.В. Румянкова, А.М. Кислиця, 0.А. Апостолова, І.М. Гурський, О.А. Роєнко, Л.О. Рябовол, О.Л. Бурляй, В.І. Бурба, В.А. Цкітішвілі, які виконували свої обов'язки на громадських засадах.

При профспілковому комітеті працювали комісії: з навчально-виробничої роботи, житлово-побутової, роботи зі студентами, з охорони праці, культмасової, спортивно - масової роботи, екологічна, з питань студентського побуту.

Крім виробничих питань профспілковий комітет займався питаннями організації відпочинку співробітників і членів їх сімей, студентів, проводив заходи до свят, знаменних подій, надавав моральну і матеріальну підтримку членам профорганізації в різних життєвих ситуаціях. Постійно профспілковий комітет сприяв розвиткові художньої самодіяльності, фізичної культури і спорту, пропагуванню здорового способу життя. Матеріально підтримувались збірні команди університету з різних видів спорту, творчі колективи художньої самодіяльності. У штаті профкому працювали два тренери та два керівники художньої самодіяльності.

Профспілковий комітет мав тісну співпрацю з радою студентського самоврядування. Разом планували і проводили спортивно-масові і культурні заходи, організовували екскурсійні поїздки по історичних містах України, організовували виховні заходи в гуртожитках університету, приймали участь в оглядах-конкурсах на кращий студентський гуртожиток, які проводило Мінагрополітики України. Студенти університету матеріально заохочувались за активну участь  у громадському житті університету, за відмінне навчання, постійно надавалась грошова підтримка студентам-сиротам, студентам, яким вона була необхідна.

Добра співпраця профспілкового комітету з профгрупоргами підрозділів університету дала можливість проведенню регулярних зборів, засідань, організацій поїздок цікавими місцями України, вирішувати питання відпочинку в літній період, забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування, продуктами харчування, виділення матеріальної допомоги в зв'язку з різними життєвими ситуаціями, матеріального заохочення за плідну працю, з нагоди ювілейних дат.

У полі зору профспілкового комітету постійно знаходилось питання забезпечення житлом викладачів університету. В 1998 році було здано в експлуатацію 80-ти квартирний житловий будинок, але  сьогодні питання забезпечення житлом викладачів стоїть дуже гостро.

Налагоджена тісна співпраця з ветеранською організацією університету. З ініціативи профкому традиційно і урочисто проходять святкування Дня Перемоги та інші знаменні події. Відвідування членами профкому пенсіонерів, ветеранів університету на дому стало доброю традицією. Наші ветерани завжди бажані гості на всіх заходах, які проводяться в колективі, вони завжди отримують як моральну, так і матеріальну підтримку з боку профкому. В свій час  разом з екологічною комісією університету був розроблений план поліпшення санітарного стану території університетського містечка, були закріплені території за підрозділами університету для наведення порядку, чистоти, озеленення.

У компетенції профспілкового комітету знаходились питання контролю за соціальними виплатами, а саме: надання допомоги при народжені дитини та догляду за нею, допомоги на поховання, розподіл путівок на санаторно-курортне лікування, виділення путівок студентам університету в санаторій-профілакторій "Юність".

За ініціативи профспілкового комітету між адміністрацією та трудовим колективом, інтереси якого представляє профком університету, укладався колективний договір. Саме через положення цього договору і вирішувались питання соціального захисту членів колективу.

І ще багато різноманітних питань вирішувались профспілковим комітетом, розглядались заяви, пропозиції, приймались відповідні рішення.

Ст. викладач кафедри фізичного

виховання   М.П.Тихомирова