Проблемна лабораторія «Агроекологія польових культур»

28.01.2016
(047-44)-3-20-76, факс 3-80-06
вул. Інститутська, 1, корпус №1, 2-й поверх, каб. №60
lab.plafc@udau.edu.ua

Лабораторія створена у 1998 році згідно з наказом Міністерства агропрому України, що було відображено у періодичній пресі на той час. Лабораторія відкрита на основі попередніх досліджень, які проводяться тривалий період (з 1958 року).

Лабораторія певний період фінансувалась Міністерством агропрому, зараз фінансування не регулярне, але в ній проводяться широкі дослідження викладачами кафедри, докторантами, аспірантами, пошукачами, дипломниками.

Матеріали досліджень використовуються при виданні підручників, навчальних і навчально-методичних посібників і підготовці наукових праць. Зокрема, на їх основі у свій час за редакцією О.І. Зінченка у видавництві "Вища школа" був виданий спеціальний навчальний посібник «Біологічне рослинництво» (К., Вища школа, 1996. – 239 с.). Подібний навчальний посібник був виданий також у Львівському ДАУ. Це послужило введенню в навчальний план підготовки спеціалістів з агрономії предмету «Еколого-біологічне рослинництво».

Експериментальною базою лабораторії є дві спеціальні сівозміни – шестипільна польова і семипільна – зернокормова. Величина полів сівозміни  (1,0 га і 0,4 га) дає можливість проводити вирощування польових і кормових культур на основі використання звичайної сільськогосподарської техніки. Для дрібноділяночних дослідів у межах полів використовується малогабаритна техніка.