Науково-дослідна лабораторія "Соціальні ініціативи"

16.11.2015
(04744) 3-53-64
м. Умань, вул. Глібка, 17
rlab.finances@udau.edu.ua , kaffin_udau@mail.ru

Положення про НДЛ "Соціальні ініціативи"

Науково-дослідна лабораторія «Соціальні ініціативи» створена на базі кафедри фінансів і кредиту факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва. Діяльність лабораторії спрямована на розробку й відстеження результатів реалізації програм і проектів соціального розвитку держави, надання комплексу різноманітних консультаційних послуг фізичним та юридичним особам, а також інших досліджень науково-прикладного характеру.

Науково-дослідна лабораторія «Соціальні ініціативи» за допомогою нових освітніх технологій і вивчення особливостей реалізації теоретичних основ на практиці адаптує людину до умов сьогодення та сприяє формуванню адекватного погляду на соціально-орієнтовану економіку.

Основними завданнями діяльності лабораторії є:

• дослідження  та узагальнення проблем соціального розвитку країни в ринкових умовах господарювання;
  • вивчення впливу економічних та демографічних чинників на розвиток соціального захисту населення та його основних форм (соціальне страхування, соціальне забезпечення та соціальна допомога);
  • проведення діагностичних досліджень щодо соціального стану населення та їх впливу на економічний розвиток держави;
  • проведення досліджень щодо адаптації зарубіжного досвіду реформування соціального захисту населення до умов України;
  • розроблення соціальних проектів та програм місцевого, регіонального та загальнодержавного рівня;
  • надання консультаційних послуг фізичним та юридичним особам з питань соціального захисту населення та нарахування й сплати єдиного соціального внеску;
  • надання консультаційних послуг фізичним та юридичним особам з питань оподаткування, кредитування, страхування, бюджетного фінансування.

На базі лабораторії проводяться засідання наукових гуртків, науково – практичних конференцій та круглих столів.

28 вересня 2013 року на базі науково-дослідної лабораторії кафедри фінансів і кредиту «Соціальні ініціативи» відбулася зустріч у форматі круглого столу на тему «Соціальні проблеми розвитку територіальних громад» у контексті реалізації програми «Соціальні ініціативи Президента України - курс на якісне життя». У зустрічі взяли участь завідувач кафедри фінансів і кредиту, доктор економічних наук, професор, ректор Уманського НУС Олена Непочатенко, заступник Уманського міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер, заступник начальника Пенсійного фонду України у м. Умань та Уманському районі Оксана Лук’янова, декани факультету економіки і підприємства та менеджменту, завідувачі кафедр, викладачі, аспіранти і магістранти кафедри фінансів і кредиту.

Галина Кучер у своїй доповіді охарактеризувала стан соціальної служби і соціального забезпечення міста, наголосила на тому, що в Умані діє спрощена система надання субсидій та молодіжна соціальна рада, яку формують із голів студентських рад навчальних закладів міста. Крім того, управління праці та  соціального захисту населення Уманської міської ради єдине в Україні має ліцензію на надання освітніх послуг.

Результатом обговорення стала пропозиція в рамках лабораторії кафедри фінансів і кредиту «Соціальні ініціативи» створити « мобільний соціальний офіс »  на умовах угоди про співпрацю  з Управлінням праці  та соціального захисту населення Уманської міської ради з метою надання  громадянам соціальної підтримки та комплексу різноманітних  інформаційно –консультаційних послуг  і   проведення роз’яснювальної роботи серед міського та сільського населення щодо особливостей і умов пенсійного страхування. Крім того, планується  через мобільний  офіс проводити зустрічі з  усіх питань соціального захисту  з Пенсійним фондом, центром зайнятості, центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді  та іншими установами міста і району на умовах співпраці.

Переглядів - 2050