+38 (04744) 3-40-77; +38 (04744) 3-07-32; +38 (098) 218-15-33
Меню
Остання редакція: 29 січня 2021

202 "Захист і карантин рослин"

Важко уявити наше життя без овочів, фруктів, а особливо без хліба. З часу сівби до збору урожаю рослини можуть бути уражені хворобами чи шкідниками, а це призводить до значних втрат врожаю – понад 30–40% в усьому світі. Для того, щоб запобігти цьому, варто застосувати комплекс заходів, спрямованих на зменшення втрат урожаю та запобігання погіршенню стану рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого ґрунту, продукції рослинного походження через шкідників, хвороби, бур'яни.

Фахівець із захисту і карантину рослин у наш час займається організацією роботи по контролю чисельності шкідників, хвороб сільськогосподарських рослин і бур’янів; складає карти забур’яненості полів; забезпечує проведення комплексу профілактичних і винищувальних заходів із захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб і бур’янів агротехнічними, хімічними, біологічними та іншими засобами.

Заробітна плата фахівців такого профілю складає в середньому від 10 000 грн. і більше.

Місцем роботи майбутніх фахівців можуть бути сільськогосподарські підприємства різних форм власності, а також державні районні станції захисту рослин, біолабораторії, карантинні інспекції, пункти прогнозування та сигналізації розвитку шкідників, хвороб і бур'янів, бізнесові агроструктури.

Випускники університету напряму підготовки «Захист і карантин рослин» можуть працювати на посадах:

  • Директора (заступника директора) агрохолдингу, фермерського господарства;
  • Агронома по захисту рослин;
  • Інспектор карантинної служби;
  • Керівника підприємства, установи, організації у сфері захисту рослин;
  • Фахівця з прогнозування та сигналізації розвитку шкідливих організмів;
  • Наукового співробітника чи викладача у навчальному закладі.