+38 (04744) 3-40-77; +38 (04744) 3-07-32; +38 (098) 218-15-33
Меню
Остання редакція: 29 січня 2021

Науки про Землю

Інтеграція української освіти і науки до світової наукової спільноти та впровадження європейських стандартів у вітчизняний освітній процес розкриває перед молодими людьми нові перспективи та можливості.

Сучасна європейська та світова класифікація наук виокремлює нову для України галузь – «Earth and Planetary science», яка на вітчизняних теренах впродовж останніх 80 років була розпорошена між географією і геологією. Лише за 2017 рік провідними американськими університетами на дослідження з наук про Землю було виділено понад 1000 грантів, з яких близько 20 вибороли українські школярі та студенти.

Всеохоплюючий погляд на нашу планету допоможе людству знайти вихід з низки сучасних криз – екологічної, демографічної, ресурсної.

На даний час всього декілька вишів України готують фахівців зі спеціальності «Науки про Землю», серед яких і Уманський національний університет садівництва.

Науки про Землю – це комплекс наук, які вивчають Землю, її природні властивості, людство та результати його господарської діяльності. А ще це вчення, які досліджують і інші планети, з огляду на можливості їх колонізації у майбутньому. Наш великий співвітчизник Юрій Кондратюк не встиг здійснити свою мрію – завоювання космічних просторів, однак сучасник Ілон Маск продовжив його справу і вже сьогодні готує експедицію на Марс з метою його колонізації.

За Україною велике майбутнє, адже лише у Кіровоградській області знаходяться два з трьох в Україні (поки що неосвоєних) родовищ літію – металу, з якого виготовлятимуть акумулятори для найсучасніших електромобілів «Тесла», ноутбуків і смартфонів.

І тільки в Україні зосереджений найбільший світовий масив чорноземів – найродючіших земель, подальше ефективне використання яких зможуть здійснювати лише фахівці з комплексною підготовкою та широким світоглядом.

Саме таких професіоналів готують в Уманському національному університеті садівництва, де впродовж кількох десятиліть напрацьовані багаті традиції наукової підготовки екологів, ландшафто- і ґрунтознавців, спеціалістів з заповідної справи.

Такі випускники працюють:

  • у геологічних та геолого-розвідувальних партіях;
  • у проектно-пошукових та науково-дослідних установах;
  • у галузі охорони навколишнього середовища;
  • у картографічній сфері та землеустрої.

Після закінчення навчання випускники отримують диплом міжнародного зразка, який дає можливість або продовжити навчання в найкращих європейських закладах освіти, або знайти престижну роботу відповідно до здобутого фаху.