А чи знаєти Ви, що ...

15.12.2014
  1. У журналі «Плодоводство» (Органъ Императорского Російскаго Общества плодоводства, 1884, январь, №1, С. 282) у рубриці «Питання і відповіді» Д. І Козлов (г. Сухумъ, Садов. зав. «Синопъ») звертається в редакцію із запитанням: «Въ какое учебное заведение можетъ поступить окончившій двухклассное министерское училище?» На що редакція відповідає: «Вашъ ценз удовлетвряетъ требованіямъ отъ поступающихъ въ среднія 6-ти классныя земледельческія училища при одномъ изъ коих въ г. Умань, Кіевской губернии имеется отделение садоводства». Цей факт є беззаперечним доказом високого рівня підготовки фахівців садівничої галузі, починаючи з Училища і продовжуючи Уманським національним університетом садівництва, адже з низки існуючих на той час навчальних закладів редактор рекомендує саме Уманське училище землеробства і садівництва.
  2. У 1870 році за пропозицією Уманського училища садівництва було узаконено виробництво вин із плодів і ягід. До цього часу в Росії виробництво вина з плодів вважалося фальсифікацією, тому що при його виготовленні в соки дозволялося додавати цукор для підвищення солодощі соків і воду для зменшення кислотності і екстрактивності готового продукту.
  3. З 1881 по 1884 рр. директором Уманського училища землеробства і садівництва був Яків Миколайович Калиновський. Саме Яків Калиновський став першим директором Московського зоопарку, який засновано у 1864 році.